Nauka w ruchu

Przedszkole wspiera rozwój aktywności ruchowej dzieci oraz ich działania twórcze. Realizowane są zajęcia ogólnodostępne, aktywizujące dzieci, prowadzone przez nauczycieli podczas zajęć programowych oraz przez specjalistów w ramach zajęć dodatkowych, takich jak taniec i rytmika. Dzieci aktywnie biorą udział w konkursach i olimpiadach sportowych. Rozwijają się także poprzez niekonwencjonalne działania twórcze i improwizacje ruchowe ( metoda Thulina i Arthura Muraya). Przedszkolaki uczestniczą w grach zespołowych (piłka nożna, dwa ognie), a zabawy podwórkowe wzbogacane są poprzez gry w klasy, piekło niebo, skok przez piłkę, skoki na skakance, grę w gumę.

Imprezy tematyczne

Organizowane są również tematyczne imprezy sportowe, które sprawiają one, że dzieci niejednokrotnie przeżywają swoje działania kilka dni, odnosząc się w swoich wypowiedziach do wspaniałych wspomnień, a proponowana tematyka przez długi czas pozostaje ulubioną zabawą. Współpracujemy także z Klubem AZS JUDO, gdzie dzieci przynajmniej raz w miesiącu uczestniczą w zajęciach sportowych z elementami JUDO. Wzmacniają swoją kondycję fizyczną, uczą się także technik bezpiecznego upadku. Dzieci mają także możliwość uczestniczenia w zajęciach tenisowych, gdzie pod okiem trenera poznają tajniki tego sportu.