Wrazliwośc na sztukę

Warsztaty plastyczne pod kierunkiem artysty plastyka odbywają się 2 razy w tygodniu. Podczas zajęć rozwijana jest aktywność i umiejętności plastyczne dzieci. Plan zajęć opiera się na tzw. zabawie w artystę, traktując ją jako jedną z form aktywności dziecięcej, oraz na tworzeniu interpretacji sztuki, czyli tworzeniu nowej wizji artystycznej. Dziecko uczy się wypowiadać myśli i uczucia różnymi technikami plastycznymi.

Wrażliwość estetyczna i umiejętność wyrażania emocji, odbywa się za pomocą różnorodnych technik i środków plastycznych: zabawy linią, plamą, kredą, kredkami, pastelami, łączenie różnych faktur, materiałów, tkanin, lepienie z plasteliny, modeliny, gliny, masy solnej, masy papierowej, wałkowanie, formowanie, wycinanie, klejenie, zabawy tekturą, gazetą to formy jedne z wielu.

Nauka ciekawości

Przedszkolaki eksperymentują wodą, farbą, tkaniną, rysują na różnych płaszczyznach i formatach, doświadczają kompozycji z różnorodnych materiałów, rzeźbią, dekorują, wycinają i łączą.

Tworzą prace plastyczne inspirowane tekstem literackim, własnym doświadczeniem i obserwacją. Tworząc własne dzieła, poszukują i tworzą symbole, znaki i przenośnie. Wyobraźnia, poczucie humoru, dziecięce marzenia to wszystko, co można zobaczyć w setkach prac artystów przedszkolaków.